Jak wspierać zdrowie mężczyzny? Wypróbuj magnez, cynk i selen!

Oczywiście nie tylko minerały wspomagają zdrowie mężczyzn. Po czterdziestce ważna jest potencja, zdrowa prostata i drogi moczowe, ale także sprawność i siła fizyczna.

Trzeba myśleć o przyszłości

Nawet jeżeli nie masz jeszcze problemów ze zdrowiem, to dobrze jest myśleć o profilaktyce i robić wszystko, aby jak najdłużej zachować dobrą formę. Najważniejsze jest prawidłowe odżywianie. Mężczyźni powinni w nim uwzględniać odpowiednią ilość substancji mineralnych. Oczywiście do tego nie powinno się palić, nadużywać alkoholu i trzeba pamiętać o wystarczającej ilości ruchu.

Cynk

Jego źródłem są pestki dyni, drożdże, ostrygi, krewetki, a także podroby. Aby z tych artykułów pobrać odpowiednią dawkę cynku, musielibyśmy zjeść ich bardzo duże ilości. Dlatego można wspierać się stosowaniem odpowiednich suplementów diety.

Magnez

Brak magnezu może powodować nieprzyjemne skurcze, często w okolicach mięśni łydek. Szczególnie w nocy mogą budzić nas bolesne skurcze, na które pomaga tylko rozciąganie kończyny. Dla mięśni magnez jest podstawowym minerałem, który jest nieustannie potrzebny do ich prawidłowego funkcjonowania. Ponieważ minerały ubywają z organizmu razem z potem, to w przypadku nadmiernego pocenia, należy pamiętać, że niezbędne jest uzupełnienie całego spektrum minerałów.

Selen

Selen jest pierwiastkiem śladowym, który chroni przed stresem oksydacyjnym, wpływa na dobrą odporność i przyczynia się do normalnej spermatogenezy. Najwięcej selenu w artykułach spożywczych znajdziemy w tłustych rybach i orzechach. Brak selenu może powodować pogorszenie stanu psychicznego.

Zioła dla mężczyzn

Dla pobudzenia siły fizycznej i psychicznej idealny jest żeńszeń. Określa się go jako skarb medycyny chińskiej, a efekty działania żeńszenia są pozytywne także dla kobiet. Wierzbownica kosmata i buzdyganek naziemny są idealnymi ziołami przy problemach z prostatą. To prawda, że taka herbata nie smakuje najlepiej, ale jeżeli preferujesz medycynę naturalną, to będziesz zadowolony.

Aby utrzymać kondycję należy się ruszać

To co nieużywane, zanika. Mięśnie i cały aparat ruchowy trzeba utrzymywać w stanie aktywnym także w dojrzałym wieku, nawet jeśli mają to być tylko spacery na łonie natury. Ruch na świeżym powietrzu dodatkowo pomaga dotlenić mózg i całe ciało, a także pomaga w dopływie endorfin do krwi.


Najczęściej czytane

Opinie

„Mam dużo energii, jestem zmotywowany do działania. Suplementacja bardzo mi pomogła i dużo jej zawdzięczam.”

Pan Tomek, Radom

„Mój tryb życia jak widać jest aktywny. Jednak, aby wzmocnić swoje zdrowie stosuję ProMan® Plus.”

Pan Krzysztof, Warszawa

„Dbam o swoje zdrowie z suplementacją Natural Pharmaceuticals, którą stosuję już od dziesięciu lat.”

Pan Wiesław, Włocławek
Wygodna dostawa do domu
Tylko oryginalne produkty
Firma godna zaufania
30 dni na zwrot
Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Więcej informacji
×
ZAMÓW
TERAZ
ProMan® Plus
ProMan® Plus na cały miesiąc
może być Twój ZA DARMO!