Jak wspierać zdrowie mężczyzny? Wypróbuj magnez, cynk i selen!

Oczywiście nie tylko minerały wspomagają zdrowie mężczyzn. Po czterdziestce ważna jest potencja, zdrowa prostata i drogi moczowe, ale także sprawność i siła fizyczna.

Trzeba myśleć o przyszłości

Nawet jeżeli nie masz jeszcze problemów ze zdrowiem, to dobrze jest myśleć o profilaktyce i robić wszystko, aby jak najdłużej zachować dobrą formę. Najważniejsze jest prawidłowe odżywianie. Mężczyźni powinni w nim uwzględniać odpowiednią ilość substancji mineralnych. Oczywiście do tego nie powinno się palić, nadużywać alkoholu i trzeba pamiętać o wystarczającej ilości ruchu.

Cynk

Jego źródłem są pestki dyni, drożdże, ostrygi, krewetki, a także podroby. Aby z tych artykułów pobrać odpowiednią dawkę cynku, musielibyśmy zjeść ich bardzo duże ilości. Dlatego można wspierać się stosowaniem odpowiednich suplementów diety.

Magnez

Brak magnezu może powodować nieprzyjemne skurcze, często w okolicach mięśni łydek. Szczególnie w nocy mogą budzić nas bolesne skurcze, na które pomaga tylko rozciąganie kończyny. Dla mięśni magnez jest podstawowym minerałem, który jest nieustannie potrzebny do ich prawidłowego funkcjonowania. Ponieważ minerały ubywają z organizmu razem z potem, to w przypadku nadmiernego pocenia, należy pamiętać, że niezbędne jest uzupełnienie całego spektrum minerałów.

Selen

Selen jest pierwiastkiem śladowym, który chroni przed stresem oksydacyjnym, wpływa na dobrą odporność i przyczynia się do normalnej spermatogenezy. Najwięcej selenu w artykułach spożywczych znajdziemy w tłustych rybach i orzechach. Brak selenu może powodować pogorszenie stanu psychicznego.

Zioła dla mężczyzn

Dla pobudzenia siły fizycznej i psychicznej idealny jest żeńszeń. Określa się go jako skarb medycyny chińskiej, a efekty działania żeńszenia są pozytywne także dla kobiet. Wierzbownica kosmata i buzdyganek naziemny są idealnymi ziołami przy problemach z prostatą. To prawda, że taka herbata nie smakuje najlepiej, ale jeżeli preferujesz medycynę naturalną, to będziesz zadowolony.

Aby utrzymać kondycję należy się ruszać

To co nieużywane, zanika. Mięśnie i cały aparat ruchowy trzeba utrzymywać w stanie aktywnym także w dojrzałym wieku, nawet jeśli mają to być tylko spacery na łonie natury. Ruch na świeżym powietrzu dodatkowo pomaga dotlenić mózg i całe ciało, a także pomaga w dopływie endorfin do krwi.


Najczęściej czytane

Opinie

„Mam dużo energii, jestem zmotywowany do działania. Suplementacja bardzo mi pomogła i dużo jej zawdzięczam.”

Pan Tomek, Radom

„Mój tryb życia jak widać jest aktywny. Jednak, aby wzmocnić swoje zdrowie stosuję ProMan® Plus.”

Pan Krzysztof, Warszawa

„Dbam o swoje zdrowie z suplementacją Natural Pharmaceuticals, którą stosuję już od dziesięciu lat.”

Pan Wiesław, Włocławek
Wygodna dostawa do domu
Tylko oryginalne produkty
Firma godna zaufania
30 dni na zwrot
×
ZAMÓW
TERAZ
ProMan® Plus
ProMan® Plus na cały miesiąc
może być Twój ZA DARMO!