Co pomaga na stres? Postaw na minerały i zioła.

Wymagająca praca i poczucie odpowiedzialności za całą rodzinę czasem poważnie dają się we znaki. Przeważnie to Ty jesteś „głową rodziny”. I choć nie mówi się o tym głośno, to mężczyźni często są wystawiani na obciążenie psychiczne, które mogą powodować duży stres.

Przede wszystkim trzeba wiedzieć, czym jest stres:

Stres, eustres a dystres – co to takiego?

Z pewnością w czasie swojego życia znalazłeś się w sytuacji, kiedy czułeś napięcie psychiczne czy poczucie niepewności. Takie uczucie występuje zawsze, kiedy stoi przed nami jakieś wyzwanie, zmiana, zagrożenie czy niebezpieczeństwo. Nie słyszałeś nigdy o eustresie i dystresie? To są po prostu różne rodzaje stresu.

  • Eustres możemy sobie wyobrazić jako pozytywne obciążenie, po prostu jest to zdrowy stres, który nas motywuje do lepszej wydajności i pokonywania przeszkód.
  • Dystres jest z kolei negatywnym nadmiernym obciążeniem, z którym trzeba coś zrobić.

Nie należy go lekceważyć

Stres utrzymujący się przez dłuższy czas z pewnością ma wpływ na nasz organizm i może negatywnie oddziaływać nie tylko na zdrowie psychiczne, ale także fizyczne. Dlatego nie powinniśmy go lekceważyć. Jeżeli jednak czytasz ten tekst, to prawdopodobnie jesteś zdecydowany, żeby coś z tym stresem zrobić. I to jest dobra decyzja!

Przeczytaj, co pomaga zwalczyć stres.

Przede wszystkim relaks
Naucz się relaksować i każdego dnia znajdź chociaż chwilę dla siebie. Tylko od Ciebie i twoich możliwości czasowych zależy, jaką formę relaksu wybierzesz. Można odpoczywać słuchając ulubionej muzyki, w czasie majsterkowania czy w czasie biegania na łonie natury.

Rady dziadka zielarza

Słyszałeś o melisie? To zioło ma delikatny cytrynowy smak i wspaniale pomaga się uspokoić i spokojnie zasnąć. Wystarczy jedna filiżanka przed snem i zobaczysz, że będziesz spał jak niemowlę. Jeżeli herbata przed snem to nie jest jednak to, na co najbardziej masz ochotę, to można wypróbować nalewki ziołowe. Oprócz melisy, na spokój psychiczny i dobry sen można polecić także dziurawiec, tymianek albo kozłek lekarski. Bardzo dobre działanie ma mieszanka ziół z żeńszeniem, który pobudza myślenie i zdrowie psychiczne na wielu poziomach.

Droga prowadzi przez witaminy i minerały

Cynk, magnez, selen i witamina B to sprawdzone sposoby, które przyczyniają się do uzyskania normalnego stanu psychicznego i odporności. Jeżeli szukasz czegoś, co pomaga na stres, powinieneś regularnie uzupełniać minerały. Oprócz tego mają także bardzo wiele pozytywnych oddziaływań na organizm człowieka.

Aby ich stosowanie było łatwiejsze, należy znaleźć produkt, który będzie zawierał wszystkie wspomniane witaminy i minerały oraz wyciągi z roślin, takich jak właśnie wspominany żeńszeń.


Najczęściej czytane

Opinie

„Mam dużo energii, jestem zmotywowany do działania. Suplementacja bardzo mi pomogła i dużo jej zawdzięczam.”

Pan Tomek, Radom

„Mój tryb życia jak widać jest aktywny. Jednak, aby wzmocnić swoje zdrowie stosuję ProMan® Plus.”

Pan Krzysztof, Warszawa

„Dbam o swoje zdrowie z suplementacją Natural Pharmaceuticals, którą stosuję już od dziesięciu lat.”

Pan Wiesław, Włocławek
Wygodna dostawa do domu
Tylko oryginalne produkty
Firma godna zaufania
30 dni na zwrot
×
ZAMÓW
TERAZ
ProMan® Plus
ProMan® Plus na cały miesiąc
może być Twój ZA DARMO!