Syndrom zmęczenia – dlaczego są na niego narażeni mężczyźni? Co jest przyczyną chronicznego zmęczenia?

Stres, wyczerpanie, zły humor – kto tego nie zna. Zmęczenie jest stanem naturalnym – ciało daje nam sygnał, że trzeba zwolnić. Ale co robić kiedy to odczucie pojawia się coraz częściej, a nawet nie chce nas opuścić?

Chroniczny syndrom zmęczenia to choroba, którą niełatwo jest zdiagnozować. Ma bowiem różne nieoczywiste objawy. Bezsenność, zmęczenie, rozdrażnienie, człowiek po prostu źle się czuje w swojej skórze. Fakt, że masz czasami takie odczucia wcale nie musi oznaczać, że jest to syndrom chronicznego zmęczenia. Może to być wina wieku, nadmiernego obciążenia pracą czy też nieustannego życia w biegu.

Człowiek nie jest robotem

I nie może przez całe życie funkcjonować z takim samym nastawieniem fizycznym i psychicznym, jak w wieku dwudziestu lat. Oczywiste jest, że organizm podlega zmianom i starzeje się, więc kilkadziesiąt lat później będzie już trudno ze wszystkim nadążyć. Głowa by chciała, ale ciało nie nadąża. Należy więc zwolnić i pobudzać swój organizm odpowiednimi składnikami żywieniowymi.

Odżywianie całego ciała

Być może zaniedbałeś swoje ciało przez kilka lat – dopóki działało bez problemów. A teraz nadszedł czas, żeby doładować akumulatory. Należy wybrać zrównoważone i odżywcze pokarmy, a także pamiętać o ruchu. Bardzo ważne w walce ze zmęczeniem jest oczyszczenie umysłu i zapomnienie o starych problemach. Jeżeli chodzi o naturalne środki wspomagające walkę z wyczerpaniem i zmęczeniem, to warto wymienić żeńszeń, kozieradkę pospolitą i liście damiana. Właśnie te rośliny dodają nam energii i mają lepsze działanie, niż na przykład kawa.

Zmień styl życia

Stałe zmęczenie jest skutkiem, długookresowego poddawania się sytuacjom stresowym i przeciążeniu organizmu. Dlatego rozwiązanie nie nadejdzie z dnia na dzień. Niestety, dla wielu z nas pierwszym krokiem jest pozbycie się szkodliwych nawyków, takich jak palenie, picie alkoholu i lenistwo. Ponieważ chroniczne zmęczenie nie ma jednej przyczyny, warto przyjrzeć się swojemu stylowi życia z boku, spojrzeć na nie z innej perspektywy.

Ponieważ chroniczne zmęczenie ma nieprzyjemne i bardzo niespecyficzne objawy, którym mogą towarzyszyć także inne choroby, warto odwiedzić lekarza. Mniej więcej od 40 roku życia należy bardziej niż dotychczas dbać o swoje ciało. Dotyczy to także regularnych, profilaktycznych wizyt u lekarza.


Najczęściej czytane

Opinie

„Mam dużo energii, jestem zmotywowany do działania. Suplementacja bardzo mi pomogła i dużo jej zawdzięczam.”

Pan Tomek, Radom

„Mój tryb życia jak widać jest aktywny. Jednak, aby wzmocnić swoje zdrowie stosuję ProMan® Plus.”

Pan Krzysztof, Warszawa

„Dbam o swoje zdrowie z suplementacją Natural Pharmaceuticals, którą stosuję już od dziesięciu lat.”

Pan Wiesław, Włocławek
Wygodna dostawa do domu
Tylko oryginalne produkty
Firma godna zaufania
30 dni na zwrot
×
ZAMÓW
TERAZ
ProMan® Plus
ProMan® Plus na cały miesiąc
może być Twój ZA DARMO!