Syndrom zmęczenia – dlaczego są na niego narażeni mężczyźni? Co jest przyczyną chronicznego zmęczenia?

Stres, wyczerpanie, zły humor – kto tego nie zna. Zmęczenie jest stanem naturalnym – ciało daje nam sygnał, że trzeba zwolnić. Ale co robić kiedy to odczucie pojawia się coraz częściej, a nawet nie chce nas opuścić?

Chroniczny syndrom zmęczenia to choroba, którą niełatwo jest zdiagnozować. Ma bowiem różne nieoczywiste objawy. Bezsenność, zmęczenie, rozdrażnienie, człowiek po prostu źle się czuje w swojej skórze. Fakt, że masz czasami takie odczucia wcale nie musi oznaczać, że jest to syndrom chronicznego zmęczenia. Może to być wina wieku, nadmiernego obciążenia pracą czy też nieustannego życia w biegu.

Człowiek nie jest robotem

I nie może przez całe życie funkcjonować z takim samym nastawieniem fizycznym i psychicznym, jak w wieku dwudziestu lat. Oczywiste jest, że organizm podlega zmianom i starzeje się, więc kilkadziesiąt lat później będzie już trudno ze wszystkim nadążyć. Głowa by chciała, ale ciało nie nadąża. Należy więc zwolnić i pobudzać swój organizm odpowiednimi składnikami żywieniowymi.

Odżywianie całego ciała

Być może zaniedbałeś swoje ciało przez kilka lat – dopóki działało bez problemów. A teraz nadszedł czas, żeby doładować akumulatory. Należy wybrać zrównoważone i odżywcze pokarmy, a także pamiętać o ruchu. Bardzo ważne w walce ze zmęczeniem jest oczyszczenie umysłu i zapomnienie o starych problemach. Jeżeli chodzi o naturalne środki wspomagające walkę z wyczerpaniem i zmęczeniem, to warto wymienić żeńszeń, kozieradkę pospolitą i liście damiana. Właśnie te rośliny dodają nam energii i mają lepsze działanie, niż na przykład kawa.

Zmień styl życia

Stałe zmęczenie jest skutkiem, długookresowego poddawania się sytuacjom stresowym i przeciążeniu organizmu. Dlatego rozwiązanie nie nadejdzie z dnia na dzień. Niestety, dla wielu z nas pierwszym krokiem jest pozbycie się szkodliwych nawyków, takich jak palenie, picie alkoholu i lenistwo. Ponieważ chroniczne zmęczenie nie ma jednej przyczyny, warto przyjrzeć się swojemu stylowi życia z boku, spojrzeć na nie z innej perspektywy.

Ponieważ chroniczne zmęczenie ma nieprzyjemne i bardzo niespecyficzne objawy, którym mogą towarzyszyć także inne choroby, warto odwiedzić lekarza. Mniej więcej od 40 roku życia należy bardziej niż dotychczas dbać o swoje ciało. Dotyczy to także regularnych, profilaktycznych wizyt u lekarza.


Najczęściej czytane

Opinie

„Mam dużo energii, jestem zmotywowany do działania. Suplementacja bardzo mi pomogła i dużo jej zawdzięczam.”

Pan Tomek, Radom

„Mój tryb życia jak widać jest aktywny. Jednak, aby wzmocnić swoje zdrowie stosuję ProMan® Plus.”

Pan Krzysztof, Warszawa

„Dbam o swoje zdrowie z suplementacją Natural Pharmaceuticals, którą stosuję już od dziesięciu lat.”

Pan Wiesław, Włocławek
Wygodna dostawa do domu
Tylko oryginalne produkty
Firma godna zaufania
30 dni na zwrot
Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Więcej informacji
×
ZAMÓW
TERAZ
ProMan® Plus
ProMan® Plus na cały miesiąc
może być Twój ZA DARMO!