Jaka jest zalecana dzienna dawka cynku i dlaczego należy go uzupełniać?

Cynk jest szczególnie ważnym minerałem dla zdrowia mężczyzny. Przeczytaj, czemu służy, jak go uzupełniać i jaka jest zalecana dzienna dawka cynku.

O czym należy pamiętać:

  • dobrze jest uzupełniać cynk codziennie
  • powinni go uzupełniać zwłaszcza mężczyźni w każdym wieku
  • jest szczególnie istotny dla wytwarzania w męskim organizmie ważnych związków chemicznych

Cynk pomaga w utrzymaniu naszej „męskości”

Panowie, gdybyście mieli skoncentrować się na przyjmowaniu wystarczającej ilości jednej substancji odżywczej, to będzie to właśnie cynk. Dla mężczyzn cynk jest jednym z najważniejszych minerałów, zarówno w czasie dojrzewania, w wieku średnim i na starość. Pomaga on w produkcji wielu kluczowych dla mężczyzn związków chemicznych, które mają ogólny wpływ na zdrowie. Jego brak może powodować zmęczenie, wyczerpanie fizyczne i psychiczne. Mężczyzna może po prostu czuć, że nie jest w formie. Zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE), zalecane dzienne spożycie cynku wynosi 10 mg.

Cynk jako pierwiastek urody

Z cynkiem spotkałeś się już zapewne, kiedy była mowa o odżywce do włosów, skóry i paznokci. Jest składnikiem produktów upiększających i stosuje się go do produkcji maści i kremów przyspieszających gojenie. Jeżeli zajdzie taka potrzeba, jednoznacznie zalecamy stosowanie cynku od wewnątrz. Odżywia on włosy i poprawia wygląd skóry, a maści działają tylko zewnętrznie. Mogą jednak być stosowane jako środek uzupełniający.

Źródła cynku w artykułach spożywczych

Na początek perełka: najwięcej cynku zawierają ostrygi. Oczywiście nie pojawiają się one jako powszechny składnik naszej diety. Dlatego należy też jeść mięso wołowe i podroby, które są bardzo bogate w cynk. W przypadku źródeł roślinnych cynk zawierają pestki dyni, orzechy nerkowca, fasola, płatki owsiane czy też olej z dyni. Lepiej przyswajalne są natomiast źródła cynku pochodzenia zwierzęcego.

Jak uzupełniać cynk przy pomocy suplementów diety?

Jeżeli szukasz czegoś dla ogólnego wzmocnienia zdrowia i odporności, warto stosować produkty o szerszym składzie. Oprócz cynku ważne dla zdrowia mężczyzny są także magnez, witamina D, witamina B, ale i wyciągi roślinne. Żeńszeń i korzeń Maca wspaniale działają na wzmocnienie organizmu. Taki produkt troszczy się o Ciebie kompleksowo.

Zalecamy przestrzegania dawkowania opisanego na opakowaniu, ponieważ poszczególne produkty zawierają jego różne stężenia.


Najczęściej czytane

Opinie

„Mam dużo energii, jestem zmotywowany do działania. Suplementacja bardzo mi pomogła i dużo jej zawdzięczam.”

Pan Tomek, Radom

„Mój tryb życia jak widać jest aktywny. Jednak, aby wzmocnić swoje zdrowie stosuję ProMan® Plus.”

Pan Krzysztof, Warszawa

„Dbam o swoje zdrowie z suplementacją Natural Pharmaceuticals, którą stosuję już od dziesięciu lat.”

Pan Wiesław, Włocławek
Wygodna dostawa do domu
Tylko oryginalne produkty
Firma godna zaufania
30 dni na zwrot
×
ZAMÓW
TERAZ
ProMan® Plus
ProMan® Plus na cały miesiąc
może być Twój ZA DARMO!