Jak pokonać syndrom chronicznego zmęczenia

Każdego z nas może to spotkać. Niełatwo jest zdiagnozować syndrom przewlekłego zmęczenia. Niezależnie od tego, czy starasz się walczyć z okresowym brakiem sił, czy szukasz sposobu na chroniczne zmęczenie, stawiając odpowiednią diagnozę, zawsze warto kierować się następującymi zaleceniami: dbać o odpowiednią ilość snu i odpoczynku oraz uzupełniać dietę w witaminy i minerały.

Czym właściwie jest syndrom zmęczenia?

Pojęcie syndromu zmęczenia pojawiło się dopiero w ostatnich latach. Na razie nie wiadomo dokładnie, czy chodzi tylko o zespół kilku nieprzyjemnych reakcji organizmu czy jest to stan poprzedzający poważniejszą chorobę. Ponieważ ma on wiele niejasnych objawów, które różnią się wśród ludzi, a które łatwo pomylić, postawienie diagnozy nie jest sprawą prostą. Droga, jaką trzeba przebyć żeby pokonać syndrom zmęczenia może być kręta, ale nie jest niemożliwa do przebycia. Jeżeli od dłuższego czasu odczuwasz napięcie i wyczerpanie, to musisz o siebie zadbać.

Czy syndrom zmęczenia jest psychosomatyczny?

Co do faktu, że nasz stan psychiczny i fizyczny są ze sobą powiązane, nie mamy wątpliwości. W przypadku syndromu zmęczenia również jest to odczuwalne. Jeżeli szukasz sposobów na pokonanie zmęczenia, zdecydowanie należy uwzględnić obydwie sfery. Utrata kondycji fizycznej w sposób naturalny wywołuje zły humor, a lęki i wrażenie wypalenia idą ręka w rękę z nieprzyjemnymi odczuciami ze strony organizmu. Jeżeli uda Ci się poprawić stan jednej sfery, to z pewnością poczujesz się lepiej także w tej drugiej.

Trzeba walczyć wszystkimi sposobami

Podstawą jest spokój i odpoczynek. Syndrom zmęczenia dotyka wielu osób w wieku produkcyjnym i często jest wynikiem stresu oraz przeciążenia. Organizm wysyła nam sygnał ostrzegawczy, że najwyższy czas dokonać zmiany, bo w przeciwnym razie skończy się to źle. Sposób pokonania przewlekłego zmęczenia polega na ograniczeniu lub pozbyciu się sytuacji stresujących i wydarzeń, które go spowodowały. Należy spać co najmniej 8 godzin dziennie oraz odpoczywać fizycznie i psychicznie. Do tego należy dodać witaminy i minerały, których prawdopodobnie brakuje Twojemu organizmowi.

Jak więc pokonać zmęczenie?

System immunologiczny chroni nas przed wszelkiego rodzaju dolegliwościami. Syndrom zmęczenia jest dla organizmu obciążeniem i osłabieniem, dlatego należy uzupełniać witaminy C i D. Nie można też zapominać o minerałach, ponieważ obciążony organizm ma na nie zwiększone zapotrzebowanie. Magnez i cynk zaliczamy do tych podstawowych i niezbędnych pierwiastków. Można wypróbować także inne naturalne środki, które wspomagają spokój psychiczny, pomagają dostarczyć energii i jednocześnie zwalczają zmęczenie. Zalicza się do nich żeńszeń – jeden z najsilniejszych kompanów na drodze do uzyskania witalności.


Najczęściej czytane

Opinie

„Mam dużo energii, jestem zmotywowany do działania. Suplementacja bardzo mi pomogła i dużo jej zawdzięczam.”

Pan Tomek, Radom

„Mój tryb życia jak widać jest aktywny. Jednak, aby wzmocnić swoje zdrowie stosuję ProMan® Plus.”

Pan Krzysztof, Warszawa

„Dbam o swoje zdrowie z suplementacją Natural Pharmaceuticals, którą stosuję już od dziesięciu lat.”

Pan Wiesław, Włocławek
Wygodna dostawa do domu
Tylko oryginalne produkty
Firma godna zaufania
30 dni na zwrot
×
ZAMÓW
TERAZ
ProMan® Plus
ProMan® Plus na cały miesiąc
może być Twój ZA DARMO!