Gdzie znajdziemy witaminę B12?
Szukajcie jej w mięsie.

Witamina B12 jest niezmiernie ważna dla organizmu już w dzieciństwie. To właśnie w tych wczesnych latach rozwija się układ nerwowy, więc kiedy dzieci mają niechęć do mięsa, należy sprawdzić jaki mają poziom witaminy B12. Niedobór tej witaminy przejawia się u najmłodszych brakiem apetytu i może być powodem uzyskiwania przez nich gorszych wyników w nauce.

Dla prawidłowego działania układu krwiotwórczego i nerwowego

Problem z witaminą B12 mają także weganie i wegetarianie. Ponieważ źródłem witaminy B12 są przede wszystkim produkty pochodzenia zwierzęcego, nie mogą oni pozyskać jej z większości pożywienia. Ludzie preferujący pożywienie roślinne, powinni poważnie zastanowić się nad uzupełnianiem witaminy B12 w formie suplementów diety. W wieku dorosłym jest to ważne szczególnie w związku z prawidłowym działaniem układu krwiotwórczego – czyli tworzeniu czerwonych krwinek.

Mięso i podroby – dlaczego to właśnie one są źródłem witaminy B12?

Witamina B12 występuje też oczywiście w pewnych ilościach w roślinach. Znajdziemy ją przykładowo w algach takich jak chlorella i spirulina. Niestety, są to rośliny bardzo rzadko spożywane. A jeżeli nawet je spożywamy, to trzeba wiedzieć, że witamina B12 pochodzenia roślinnego ma ograniczone wchłanianie przez organizm człowieka.

Pozostańmy więc przy źródłach witaminy B12 pochodzenia zwierzęcego: mięso, podroby, ale również jajka. Zauważmy pewne powiązanie: witaminę B12, która uczestniczy w prawidłowym działaniu układu krwiotwórczego, znajdziemy przede wszystkim w bogato ukrwionych częściach mięsa. Są to podroby – wątróbka, nerki czy serce. Mniejszą ilość witaminy znajdziemy w pozostałych częściach mięsa czerwonego, a zdecydowanie mniej w białym mięsie.

Dlaczego witamina B12 jest ważna dla mężczyzn?

Oświadczenia zdrowotne dot. witaminy B12 pozytywnie zaopiniowane przez EFSA (Europejski Urząd ds. Bezpieczeństwa Żywności):

  • pomaga w prawidłowym funkcjonowaniu układu nerwowego
  • pomaga w utrzymaniu prawidłowych funkcji psychologicznych
  • pomaga w prawidłowej produkcji czerwonych krwinek
  • pomaga w prawidłowym funkcjonowaniu układu odpornościowego
  • przyczynia się do zmniejszenia uczucia zmęczenia i znużenia

Mężczyźni po prostu potrzebują witaminy B12 do aktywnego życia, dla siły fizycznej i psychicznej. Dla zachowania zdrowia ważne jest całe spektrum witamin i minerałów, do których witamina B12 zdecydowanie się zalicza. Biorąc pod uwagę, jakie są źródła witaminy B12, dla panów nie powinno być problemem, żeby je systematycznie uzupełniać.

Podroby i chude mięso są niezwykle wartościowe w diecie. Oprócz witaminy B12 mają wysoką zawartość białka, które jest niezbędne dla wzrostu masy mięśniowej. Należy pamiętać, aby nie niszczyć wartości dobrego surowca złą obróbką. Mięso i podroby należy przygotowywać delikatnie i nie stosować zbyt dużej ilości tłuszczu.


Najczęściej czytane

Opinie

„Mam dużo energii, jestem zmotywowany do działania. Suplementacja bardzo mi pomogła i dużo jej zawdzięczam.”

Pan Tomek, Radom

„Mój tryb życia jak widać jest aktywny. Jednak, aby wzmocnić swoje zdrowie stosuję ProMan® Plus.”

Pan Krzysztof, Warszawa

„Dbam o swoje zdrowie z suplementacją Natural Pharmaceuticals, którą stosuję już od dziesięciu lat.”

Pan Wiesław, Włocławek
Wygodna dostawa do domu
Tylko oryginalne produkty
Firma godna zaufania
30 dni na zwrot
Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Więcej informacji
×
ZAMÓW
TERAZ
ProMan® Plus
ProMan® Plus na cały miesiąc
może być Twój ZA DARMO!