Gdzie znajdziemy witaminę B12?
Szukajcie jej w mięsie.

Witamina B12 jest niezmiernie ważna dla organizmu już w dzieciństwie. To właśnie w tych wczesnych latach rozwija się układ nerwowy, więc kiedy dzieci mają niechęć do mięsa, należy sprawdzić jaki mają poziom witaminy B12. Niedobór tej witaminy przejawia się u najmłodszych brakiem apetytu i może być powodem uzyskiwania przez nich gorszych wyników w nauce.

Dla prawidłowego działania układu krwiotwórczego i nerwowego

Problem z witaminą B12 mają także weganie i wegetarianie. Ponieważ źródłem witaminy B12 są przede wszystkim produkty pochodzenia zwierzęcego, nie mogą oni pozyskać jej z większości pożywienia. Ludzie preferujący pożywienie roślinne, powinni poważnie zastanowić się nad uzupełnianiem witaminy B12 w formie suplementów diety. W wieku dorosłym jest to ważne szczególnie w związku z prawidłowym działaniem układu krwiotwórczego – czyli tworzeniu czerwonych krwinek.

Mięso i podroby – dlaczego to właśnie one są źródłem witaminy B12?

Witamina B12 występuje też oczywiście w pewnych ilościach w roślinach. Znajdziemy ją przykładowo w algach takich jak chlorella i spirulina. Niestety, są to rośliny bardzo rzadko spożywane. A jeżeli nawet je spożywamy, to trzeba wiedzieć, że witamina B12 pochodzenia roślinnego ma ograniczone wchłanianie przez organizm człowieka.

Pozostańmy więc przy źródłach witaminy B12 pochodzenia zwierzęcego: mięso, podroby, ale również jajka. Zauważmy pewne powiązanie: witaminę B12, która uczestniczy w prawidłowym działaniu układu krwiotwórczego, znajdziemy przede wszystkim w bogato ukrwionych częściach mięsa. Są to podroby – wątróbka, nerki czy serce. Mniejszą ilość witaminy znajdziemy w pozostałych częściach mięsa czerwonego, a zdecydowanie mniej w białym mięsie.

Dlaczego witamina B12 jest ważna dla mężczyzn?

Oświadczenia zdrowotne dot. witaminy B12 pozytywnie zaopiniowane przez EFSA (Europejski Urząd ds. Bezpieczeństwa Żywności):

  • pomaga w prawidłowym funkcjonowaniu układu nerwowego
  • pomaga w utrzymaniu prawidłowych funkcji psychologicznych
  • pomaga w prawidłowej produkcji czerwonych krwinek
  • pomaga w prawidłowym funkcjonowaniu układu odpornościowego
  • przyczynia się do zmniejszenia uczucia zmęczenia i znużenia

Mężczyźni po prostu potrzebują witaminy B12 do aktywnego życia, dla siły fizycznej i psychicznej. Dla zachowania zdrowia ważne jest całe spektrum witamin i minerałów, do których witamina B12 zdecydowanie się zalicza. Biorąc pod uwagę, jakie są źródła witaminy B12, dla panów nie powinno być problemem, żeby je systematycznie uzupełniać.

Podroby i chude mięso są niezwykle wartościowe w diecie. Oprócz witaminy B12 mają wysoką zawartość białka, które jest niezbędne dla wzrostu masy mięśniowej. Należy pamiętać, aby nie niszczyć wartości dobrego surowca złą obróbką. Mięso i podroby należy przygotowywać delikatnie i nie stosować zbyt dużej ilości tłuszczu.


Najczęściej czytane

Opinie

„Mam dużo energii, jestem zmotywowany do działania. Suplementacja bardzo mi pomogła i dużo jej zawdzięczam.”

Pan Tomek, Radom

„Mój tryb życia jak widać jest aktywny. Jednak, aby wzmocnić swoje zdrowie stosuję ProMan® Plus.”

Pan Krzysztof, Warszawa

„Dbam o swoje zdrowie z suplementacją Natural Pharmaceuticals, którą stosuję już od dziesięciu lat.”

Pan Wiesław, Włocławek
Wygodna dostawa do domu
Tylko oryginalne produkty
Firma godna zaufania
30 dni na zwrot
×
ZAMÓW
TERAZ
ProMan® Plus
ProMan® Plus na cały miesiąc
może być Twój ZA DARMO!