Jak palenie szkodzi zdrowiu mężczyzny?

Oczywiście papierosy szkodą wszystkim bez wyjątku, niezależnie od wieku i płci. W jaki konkretnie sposób wpływają negatywnie na zdrowie mężczyzny?

Zaburzenia płodności i erekcji

Pojawiają się dość szybko. Oczywiście im dłużej ktoś pali, tym gorzej. Papierosy mają bezpośredni wpływ na płodność męską (i żeńską), jakość spermy oraz erekcję. Jest to połączenie kilku czynników, które często mogą prowadzić do klinik i powodują potrzebę wykonywania wielu nieprzyjemnych badań. Należy także wspomnieć, że palenie ma negatywny wpływ na sam płód.

Prostata i pęcherz moczowy

Wiele osób myśli, że palenie najbardziej uszkadza płuca. Ze statystyk jednak wynika, że prawie w takim samym stopniu palenie wpływa negatywnie na pęcherz moczowy i drogi moczowe, i często jest bardzo zgubne. W przypadku mężczyzn powoduje także choroby prostaty. Ma również bezpośredni wpływ na uszkodzenia tętnic i serca. A przecież w przypadku mężczyzn zachowanie dobrego stanu dróg moczowych jest sprawą bardzo istotną!

Bierne palenie

Bierne palenie oznacza, że człowiek sam nie musi palić papierosów, ale wdycha dym od osób palących w pobliżu. Palenie pasywne wcale nie jest mniej szkodliwe niż to klasyczne. Dym papierosowy wdychamy do płuc już chłodniejszy, niż gdybyśmy sami mieli palić papierosy i dlatego dociera on głęboko do pęcherzyków płucnych. Istnieje także termin Palenie z trzeciej ręki, a to oznacza, że spaliny z papierosów mają wpływ na nasze zdrowie także po ich zgaszeniu. Osadzają się na ubraniu, na ścianach pomieszczeń, na meblach i dywanie. Takie toksyny są najtrudniejsze do usunięcia.

Co palenie uszkodzi, tego już się nie naprawi

Wśród społeczeństwa krąży pogląd o tym, że np. płuca uszkodzone przez dym papierosowy znów się zregenerują i staną się zdrowe. Niestety, to nie zawsze tak działa. Uszkodzenie komórek jakiegokolwiek organu na skutek palenia może być trwałe i bezpowrotne.

Sąsiad pali i nic mu nie dolega?

Tak, oczywiście występują wyjątki i z pewnością znasz osoby, które palą przez całe życie i nie chorują. Ale skąd możesz wiedzieć, czy Ciebie spotka to samo? Ryzyko, które niesie ze sobą palenie jest o wiele większe niż poleganie na szczęściu…


Najczęściej czytane

Opinie

„Mam dużo energii, jestem zmotywowany do działania. Suplementacja bardzo mi pomogła i dużo jej zawdzięczam.”

Pan Tomek, Radom

„Mój tryb życia jak widać jest aktywny. Jednak, aby wzmocnić swoje zdrowie stosuję ProMan® Plus.”

Pan Krzysztof, Warszawa

„Dbam o swoje zdrowie z suplementacją Natural Pharmaceuticals, którą stosuję już od dziesięciu lat.”

Pan Wiesław, Włocławek
Wygodna dostawa do domu
Tylko oryginalne produkty
Firma godna zaufania
30 dni na zwrot
Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Więcej informacji
×
ZAMÓW
TERAZ
ProMan® Plus
ProMan® Plus na cały miesiąc
może być Twój ZA DARMO!